Субота, 18.05.2024, 07:32
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ОККД м.Чернівці

Каталог статей


Квіти, як подарунок для наших сердець

Квіти, як подарунок для наших сердець

Нема рослини, яка б не була ліками, і немає хвороби, яку не можна б було вилікувати рослинами.

Дійсно, цілющі рослини – один з самих доступних засобів настільки популярної сьогодні  народної медицини. Вони прості в застосуванні, невеликий асортимент  трав дозволяє приготувати велику кількість лікувальних зборів, що використовуються при найрізноманітніших захворюваннях.

Та й в цілому значення рослин в житті людини неможливо оцінити. Можна з впевненістю сказати, що без рослин не було би і людини. Вони здавна дарують нам кисень для дихання, їжу, одежу, ліки, предмети вжитку, корма для тварин, сировину для різноманітних галузей промисловості. Зараз в багатьох країнах люди вживають в їжу велику кількість дикоростучих рослин, в складі яких часто присутні такі білки, амінокислоти, вітаміни та інші речовини, яких не міститься в їхніх культурних родичах.

В одній і тій самій рослині в різні пори року кількість та якість корисних речовин  можуть разюче відрізнятись. Має значення не тільки пора року, але й час доби, в якій відбувався збір рослин та погода.

До лікувальних рослин висуваються наступні вимоги: вони повинні рости на відповідній місцевості, повинні бути свіжими, не зіпсованими, бути вчасно зібраними, висушеними, знезаражені, діяти м’яко та комбінуватись з іншими рослинами.

Зберігати висушені рослини треба в підвішених паперових або марлевих пакетах в сухому прохолодному приміщенні.

З препаратів, що виготовляються в домашніх умовах з лікувальних рослин, найбільш часто використовуються настоянки, настої,  та відвари, напари.

Серцево-судинні захворювання завжди турбували людей і вже багато років займають провідне місце по захворюваності та смертності серед усіх недугів. Тому народна медицина багато сторіч збагачувалась великою кількістю доступних рецептів, які використовували народні цілителі для профілактики та лікування цих захворювань і передаються з покоління в покоління.

Лікувальні рослини різноманітні та по своїй суті по-різному впливають на організм людини. Тому підбираючи схему лікування треба враховувати вплив рослини на кожну систему та організм в цілому.

  • Гінкго білоба (Ginkgo Biloba) – володіє антиоксиданьтими,судинорозширюючими, анти ішемічними, проти набряковими, антиагрегантними, сечогінними та нейропротекторними властивостями. Застосовується для покращення мікроциркуляції та кровоточу, в цілому.
  • Глід звичайний (Crataegus) – спектр кардіологічних захворювань, при яких використовується ця рослина, достатньо широкий. Він використовується при функціональних порушеннях серцевої  діяльності, ангіоневрозах, на початкових стадіях гіпертонії, при тахікардії, аритмії, при постійних фізичних та емоційних перенавантаженнях. Ще одними позитивними властивостями глоду являються його реабілітаційна та анти атеросклеротична функції.
  • Валеріяна лікарська (Valeriana officinalis L.) – у науковій медицині застосовують кореневища з коренями валеріани  з давних часів являється заспокійливою та седативною речовиною. З її допомогою стимулюються процеси гальмування в корі мозку, покращується коронарне кровонаповнення, регулюється серцева діяльність. Володіє спазмолітичним ефектом, що також має бути враховано, як  тонізуючий засіб, при нервових збудженнях, істерії, запамороченнях, безсонні, неврозах серця, нервовому серцебитті, астмі, епілепсії, мігрені, болях у животі і спазмах кишківника, хворобах щитоподібної залози, як протиблювотний і глистогінний засіб.
  • Хвощ польовий (Equisetum arvense L) - препарати хвоща польового виявляють багатобічну терапевтичну дію: сечогінну, кровоспинну, протизапальну та ремінералізуючу.  Як сечогінний засіб хвощ польовий застосовують або у складі сечогінних чаїв при застійних явищах серцевого походження (пороки серця, серцева недостатність), при захворюваннях сечовивідних шляхів (пієліти, цистити, уретрити) та при ексудативному плевриті. Добрий терапевтичний ефект одержують при лікуванні атеросклерозу судин серця і головного мозку, сечокам'яної хвороби, уражень капілярних судин, а також туберкульозу легень і шкіри в процесі їхньої хіміотерапії.
  • Омела біла  (Viscum album) -  у науковій медицині використовують молоді стебла з листками.  Водний відвар п'ють при підвищеному тиску крові, головних болях, хворобах серця і нервових захворюваннях, астмі, ревматизмі, при проносах, туберкульозі легень і пухлинах, при тривалих менструаціях і як глистогінний засіб. Зовнішньо листки і плоди омела використовують при ревматизмі, подагрі, набряках лімфатичних вузлів, для пом'якшення наривів.
  • Плоди шипшини коричної(Rosa cinnamomea L.) - Народна медицина використовує плоди шипшини для лікування хвороб печінки, жовчного міхура, нирок, сечового міхура, серця, туберкульозі легенів.
  • Трава меліси  (Melissa officinalis L) - у медицині застосовують мелісу при захворюванні шлунку, неврозах серця, гіпертонії, астмі, судомах, як тонізуючий засіб. Вона заспокоює нервову систему, збуджує апетит, полегшує коліки, викликані затримкою газів, припиняє блювоту. Рекомендується при мігрені, безсонні, підвищеної статевої збудливості, при нервової слабкості, болісних менструаціях, шкірних висипах.
  • М’ята перцева  (Mentha piperita) - в медицині, як традиційній так і народній, м’яту застосовують для лікування при головних болях, серцево-судинних захворюваннях, нервових розладах, безсонні, запаленнях в органах травлення, астмі, виразці шлунка, простудах, блювоті, захворюваннях горла, каменях у нирках і печінці, атеросклерозі.
  • З лікувальною метою, а також у кулінарії, використовують листя і пагони м’яти в свіжому і сушеному вигляді. Вони мають приємний, охолоджувальний, пряний смак і різкий тонкий аромат, викликаний високим вмістом ментолу.
  • Пустирник  серцевий ()  - Трава пустирника серцевого (як відомо, він найпоширеніший ) містить органічні кислоти (винну, яблучну, ванільну й іншу кислоти), а також алкалоїди, сапоніни, флавоноиды, дубильні речовини, цукристі речовини, гликозиды, вітаміни А, Е, С.  Також рослина надзвичайно багато мікро- і макроелементами.По своїй дії лікарські препарати на основі пустирника подібні із препаратами валеріани й конвалії. Однак по своїй дії пустирник перевершує їх, особливо коли це стосується серцевих захворювань, особливо серцево-судинних неврозів. Настойка й настій пустирника збільшують силу серцевих скорочень, а також нормалізують серцевий ритм, володіють гіпотензивним (зниження артеріального тиску), седативним, спазмолитическим, а також легким сечогінним діями.

Це тільки незначна частина цілющих рослин, що використовується як в кардіології, так і в медицині, в цілому.

Слід відзначити, що не варто очікувати чудотворного ефекту від разового прийому фітозасобів, їх слід використовувати тривало, якщо не постійно та регулярно, тільки в таких випадках гарантований успіх. У вигляді мототерапії  фітопрепарати можуть використовуватись на профілактичному етапі, а при лікуванні вже виниклого захворювання у вигляді допоміжного засобу до традиційної терапії.  Перед початком прийому препаратів з лікарських рослин проконсультуйтесь зі своїм лікуючим лікарем.

 

Лікар ОККД

Маркевич В. В.

Категорія: Статті лікарів | Додав: okkd (15.04.2014) | Автор: В.В. Маркевич, лікар ОККД
Переглядів: 879 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
RSS

Категорії розділу

Статті лікарів [26]
Інформація адміністрації [2]
Інформація адміністрації ОККЦ

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть роботу кардіологічного центру
Всего ответов: 61

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0