Вівторок, 14.05.2024, 04:02
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ОККД м.Чернівці

Каталог статей


Пілотний проект регулювання цін на ліки для гіпертоніків. Роз'яснення та рекомендації.

Пілотний проект регулювання цін на ліки для гіпертоніків.

Роз'яснення та рекомендації.

Інформація підготовлена за даними Державної служби з лікарських засобів (роз’яснення від 23.08.2013)

 

З метою підвищення економічної доступності лікарських засобів, в першу чергу для соціальне незахищених хворих на гіпертонічну хворобу, Кабінетом Міністрів України 25 квітня 2012 року була прийнята постанова № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» (далі -Постанова),

Порядок часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою був визначений постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 № 907.Окрім того, з метою вдосконалення реалізації пілотного проекту, Кабінетом Міністрів України 12 червня 201 3 року було прийнято постанову № 554 «Питання удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою», якою були внесені зміни до вищезазначених постанов.

Зокрема, перелік лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту, був доповнений комбінованими лікарськими засобами, що сприятиме збільшенню кола пацієнтів з гіпертонічною хворобою, залучених до Пілотного проекту. Таким чином, наразі дія пілотного проекту поширюється на наступні лікарські засоби за міжнародними непатентованими назвами (МНН) у вигляді таблеток та капсул: інгібітори АПФ - еналаприл та лізиноприл; бета-адреноблокатори - бісопролол, метопролол, небіволол; антагоністи кальцію - амлодипін та ніфедипін, а також комбінації цих препаратів: еналаприл (комбінація з гідрохлортіазидом); лізиноприл (комбінація з гідрохлортіазидом); амлодипін (комбінація з лізиноприлом).

Окрім того, застосовані нові підходи до методики розрахунку як граничного рівня оптово-відпускних цін на лікарські засоби, так і порівняльних референтних цін на них, які будуть підлягати частковому або повному відшкодуванню.

Встановлено, що препарати для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в межах кожної міжнародної непатентованої назви (МНН) з урахуванням відповідного дозування поділяються на такі 3 групи залежно від їх вартості з урахуванням граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 340:

перша група -- лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню (90%);

друга група -- лікарськізасоби для лікуванняосіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню їх вартості (менше 90%); третя група -- лікарськізасоби для лікуванняосіб з гіпертонічною хворобою, вартість яких не підлягаєвідшкодуванню.

При цьому дозволяється відшкодовувати вартість вказаних лікарських засобів, які належать до третьої групи, після декларування зміни їх оптово-відпускної ціни нижче встановлених МОЗ України граничних рівнів цін для препаратів першої або другої групи.

Внесено зміни й до Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 № 907. Так, часткове відшкодування вартості препарату здійснюватиметься на рівні затвердженої МОЗ України референтної ціни з урахуванням граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 340, але не вище фактичного розміру роздрібної ціни упаковки лікарського засобу, що відпускається.

Нагадуємо, то реалізація пілотного проекту відбувається в два етапи:

перший етап - встановлення та оприлюднення граничного рівня оптово-відпускних цін на ЛЗ з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін на ліки, включені до пілотного проекту. Референтна (порівняльна) ціна на ЛЗ - це ціна, яка визначається уповноваженим державним органом на основі порівняння вартості препаратів, аналогічних за:

формою випуску (наприклад, таблетки, капсули тощо);

міжнародною непатентованною назвою (МНН) діючої речовини та вмістом її в тому чи іншомупрепараті;

за кількістю одиниць (доз) ЛЗ в одній упаковці (наприклад, кількість таблеток).

Другий етап- запровадження механізму часткового відшкодування коштів.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» роздрібна націнка на лікарські засоби не має перевищувати 25% від закупівельної ціни. В той самий час гранична ціна не має перевищувати 37,5% роздрібної надбавки.

Реєстр граничного рівня оптово-відпускних цін та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою станом на 1 вересня 2012 року затверджений наказом МОЗ України (із змінами та доповненнями) від 01.06.2012 № 419. Від аптечного закладу не вимагається наявність усіх без виключення найменуваннь препаратів, що містяться у вказаномуРеєстрі. Головне, аби в споживача був вибір ціновогодіапазону, і він міг придбати як дорогий, так і дешевий лікарський засіб з тих, Ідо беруть участь у Пілотному проекті. Провізору (фармацевту) необхідно постійно та ввічливо проводити роз'яснювальну роботу з відвідувачами аптек щодо наявності в аптечних закладах препаратів з однаковою діючою речовиною та дозуванням, інформувати пацієнтів про можливості взаємозамінності препаратів та їхнього комбінування у межах визначеного в проекті списку медпрепататів,Водночас, у разі звернення пацієнтів з рецептами лікаря, де вказана міжнародна непатентована назва,провізору (фармацевту) необхідно повідомити, в першу чергу, про наявність лікарського засобу за найнижчою ціною.

Оскільки всі препарати-учасники пілотного проекту мають статус рецептурних, для їх придбання в аптеку необхідно надати рецепт, який виписується на рецептурних бланках форми № 1 (ф-1) із зазначенням міжнародної непатентованої назви в достатній кількості для прийому пацієнтом протягом одного місяця з обов'язковим зазначенням дози. Звертаємоувагу, що відшкодування коштів не проводитиметься, якщо рецепт буде заповнено невірно (не зазначена міжнародна непатентована назва лікарськогозасобу), тобто, витрачені на ліки кошти аптека не отримає.

                

Робота по реалізації цього проекту триває.

Проводились чергові виїзди лікарями ОККД, кураторами районів та співробітниками кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини.

 

09.10.13р. Герцаївський р-н;

29.10.13р. м. Новодністровськ, Кельменецький р-н;

30.10.13р. Глибоцький р-н;

31.10.13р. Хотинський р-н.

        31.10.13р. була проведена виїздна оперативна нарада в Хотинському районі за участю зам. головного лікаря доц.. ОККД Ттурубарової – Леунової Н.А., куратором району Ходсон-Томас І.П., лікаря відділення інтенсивної терапії Онофрійчуком Д.І.

        Проведен семінар лікарем відділення інтенсивної терапії Онофрійчуком Д.І. на тему «Практичні аспекти тромболітичної терапії». Були розглянуті шляхи реалізації пілотного проекту, аналізувався стан по надаванню контролю за відшкодуванням коштів згідно пілотного проекту.

Було ознайомлення з організаційно-методичними заходами, щодо виписування рецептів на лікарські засоби, на які поширюється дія пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Рекомендовано:

·        удосконалити нормативну базу по реалізації пілотного проекту;

·        посилити контроль за виписуванням рецептів хворим на гіпертонічну хворобу.

 

 

Лікар ОККД Дзюбенко К. В.


Категорія: Статті лікарів | Додав: okkd (01.11.2013) | Автор: Лікар ОККД Дзюбенко К. В.
Переглядів: 762 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 SergAreve  
<a href=http://zmkshop.ru/novosti/vypolnena-operativnaya-sborka-metallokonstruktsiy-fasady-karkasy-i-pr-/>металлические стойки подпятники для колонн</a>

Ім`я *:
Email *:
Код *:
RSS

Категорії розділу

Статті лікарів [26]
Інформація адміністрації [2]
Інформація адміністрації ОККЦ

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть роботу кардіологічного центру
Всего ответов: 61

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0