П`ятниця, 22.11.2024, 08:59
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ОККД м.Чернівці

Каталог статей


Лікувальне харчування

Як знизити рівень холестерину?

 

Холестерин є причиною виникнення атеросклерозу та інших серцево-судинних захворювань. З цього випливає, що необхідно контролювати рівень холестерину в крові.

Існують кілька способів зниження холестерину:

1)      дієта – це не означає, що слід повністю виключити холестерин з свого раціону, тому що він приймає участь в синтезі статевих гормонів таких, як: андрогени і естрогени, а також гормонів, які синтезуються в наднирниках ( альдостерон, кортизон та ін.). Крім того холестерин є формуючим матеріалом для клітинних мембран та мієлінових оболонок нервів. При підборі дієти для хворих атеросклерозом та ішемічною хворою серця слід враховувати, з одного боку, основні механізми розвитку хвороб, їх фазу, стадію та характер супутніх захворювань, а з іншого – особливості впливу окремих речовин на функцію регулюючих систем організму.

Головне з чого  слід почати свою дієту – це зменшення кількості вживаної жирної висококалорійної   їжі з підвищеним вмістом холестерину.  

Рекомендується  вживати в їжу:

·        м′ясо нежирних сортів ( курка, кролик) або замінювати його рибою, яку можна вживати в будь якому вигляді.

·        більше овочів та фруктів для зниження  застою жовчі ( вживати 100-150 г сирих овочів та фруктів або  робити свіжо віджаті соки з таких овочів і фруктів, як яблука, апельсини, морква, гарбуз ). Овочі та фрукти слід використовувати в своєму раціоні обов′язково, тому що в них міститься пектин – речовина рослинного походження, яка сприяє виведенню холестерину та інших шкідливих речовин з організму.

·        заміняти такі продукти, як масло, сир, жирне м′ясо на оливкову олію, горіхи ( мигдаль, волоські), тому що останні містять моно- і полі ненасичені жири, які сприяють зниженню рівня холестерину в крові.

·        ввести в раціон більше продуктів, які містять багато клітковини, таких як бобові ( квасоля, горох )

·        дієту слід доповнювати вітамінами, особливо аскорбіновою кислотою, вітаміном Р, піридоксином, нікотиновою кислотою, рибофлавіном, ціанокобаламіном, інозитом, які містяться в чорній смородині, шипшині, солодкому перці, лимонах, яблуках, бобових, гречаній крупі, м′ясі, хлібі з муки грубого помолу.

·        слід обов′язково додавати в раціон солі калію, магнію, йоду. Джерелом калію є фрукти і овочі;  магнію – гречана крупа, морква, абрикоси; йоду – продукти моря ( морська риба, креветки, кальмари, морська капуста).

              Забороняється вживання жирних сортів м′яса, жирних м′ясних бульйонів,

              яловичого та баранячого жирів, жирних ковбас, шинки, шпрот, жирних кремів,  

              білого хліба, морозива, шоколаду, виробів зі здобного тіста, маринадів, соління,

              алкогольних напоїв.

2)      модифікувати спосіб життя – боротися з гіподинамією: почати займатися спортом,

робити зарядку або не менше десяти тисяч кроків в день. Якщо є шкідливі звички, намагатися їх позбутися: кинути палити – відмова від паління знижує ризик раптової коронарної смерті на 30%, обмежити вживання алкоголю, по можливості уникати нервових стресів, не вживати каву у великих кількостях.

3)      застосування лікарських препаратів, які пригнічують утворення ендогенного  

холестерину.         

 

Лікар вищої категорії відділення інтенсивної терапії Дмитро Іванович Онофрейчук  

Категорія: Статті лікарів | Додав: okkd (24.09.2013) | Автор: Дмитро Іванович Онофрейчук
Переглядів: 554 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
RSS

Категорії розділу

Статті лікарів [26]
Інформація адміністрації [2]
Інформація адміністрації ОККЦ

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть роботу кардіологічного центру
Всего ответов: 65

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0