П`ятниця, 22.11.2024, 08:27
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ОККД м.Чернівці

Каталог статей


Основні поведінкові рекомендації щодо профілактики серцево-судинних захворювань

Основні поведінкові рекомендації щодо профілактики серцево-судинних захворювань.

Харчування. Овочі-фрукти-зернові - це вітаміни і клітковина, які покращують роботу організму в цілому, уповільнюють розвиток атеросклерозу і відкладення холестерину на стінках судин. Риба, особливо жирна морська (форель, макрель, скумбрія, оселедець), надзвичайно багата поліненасиченими жирними кислотами. Північні народи, в меню яких морська риба займає важливе місце, страждають серцево-судинними захворюваннями майже в 2 рази рідше за інших. За даними останніх досліджень, регулярне вживання омега-3 жирних кислот призводить до мінімуму ризик раптової зупинки серця.

Алкоголь.

Помірне вживання алкоголю знижує ризик інфаркту та інсульту на 30%.. Бокал сухого червоного вина в день - скажімо, за обідом, в хорошій компанії - серцю тільки на користь. Червоне вино багато поліфенолами - сильними антиоксидантами, що містяться у виноградних кісточках.

Проте, перебір алкоголю набагато гірший, ніж повне утримання. Безпечна норма - 20 г для чоловіків і 10 г для жінок в день в перекладі на чистий етиловий спирт. У винному еквіваленті це келих, в пивному - 0,33 л.

Дотримання правильної ваги

«Правильна» вага дозволяє уникнути численних проблем зі здоров'ям, які в підсумку позначаються на роботі серця. Якщо окружність талії становить 80-88 см у жінок і 94-102 см у чоловіків, подальше збільшення маси тіла не рекомендується. Існує, так званий, «жирний ланцюжок»: надмірна кількість жирової тканини - відносна недостатність інсуліну - в крові підвищується концентрація глюкози (виникає цукровий діабет 2 типу) - підвищується рівень холестерину - виникає атеросклероз, підвищується тиск.

Основою профілактики серцево-судинних захворювань є здорове харчування. Ненасичені жирні кислоти повинні становити <10% загальних енергетичних потреб організму, що досягається шляхом їх заміни поліненасиченими жирними кислотами. Вживання <5 г солі на добу. Вживання 30-45 г клітковини на добу (зернові, овочі, фрукти). 200 г фруктів на добу (2-3 порції), 200 г овочів на добу (2-3 порції). Риба, як найменше, двічі на тиждень, з яких один раз - масляна риба.

Куріння.

Будь-який вид куріння є потужним і незалежним чинником розвитку серцево-судинних захворювань і повинен бути усунутим. Слід уникати пасисного куріння, оскільки воно також підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань; формувати ментальність молодих людей стосовно шкоди куріння.

«Пять А» стратегій припинення куріння в рутинній практиці:

А-Аsk – систематичні нагадування пацієнтові про статус курця при першій-ліпшій можливості.

A-Advice – наполеглива порада всім курцям кинути палити.

A-Adress – індивідуальна оцінка ступеня залежності та готовності припинити курити.

A-Asist – погоджувати із пацієнтом стратегію припинення куріння, включаючи дату повної відмови, поведінкові рекомендації та медикаментозну підтримку.

A-Arrange – скласти список подальших спостережень.

Тренування.

Тренування допомагають тримати в тонусі всі м'язи, включаючи серцеву. Під час фізичного навантаження швидше переробляється глюкоза, витрачаються речовини, які за законом підлості відкладаються в самих проблемних місцях.

Є й спеціальні аеробні вправи для серця і судин. Це біг, ходьба, плавання. Головна умова - займатися не менше 30 хвилин за раз, найкраще - 40-50. У фітнес-клубі для цього є кардіотренажери: степпери (імітація ходьби по сходах), бігова доріжка, вело-і еліптичні тренажери. При відсутності тренажерів - катайтеся на велосипеді в парку, бігайте або просто ходіть пішки, ігноруйте ліфти. Слідкуйте за пульсом: під час тренування він повинен дорівнювати 110-130 ударам на хвилину.

Пацієнти, які перенесли інфаркт міокарда, стентування, аорто-коронарне шунтування, з наявністю нестабільної стенокардії або серцевої недостатності після консультації з лікарем повинні бути спрямовані на дихальну гімнастику помірної або значної інтенсивності тривалістю сеансу 30 хв > 3 разів на тиждень. Пацієнтам, які ведуть малорухливий спосіб життя, рекомендується починати з легких фізичних вправ після оцінки можливих ризиків, пов’язаних з їх фізичною активністю.

 

Лікар відділення ГХ Соколик В. Б.

Категорія: Статті лікарів | Додав: okkd (25.09.2013) | Автор: Соколик В. Б.
Переглядів: 608 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Наталия Петрова  
В прошлом году проходила лечение в санатории «Берёзовый гай» в г.Хмельник. В санатории разработана специальная программа, можно просмотреть http://sanatory.vn.ua/healing/sanatornye-programmy-lecheniya/programma-dlya-lecheniya-zabolevanij-serdechno-sosudistoj-sistemy.html. После лечения чувствую себя намного лучше, планирую ездить в санатории каждый год.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
RSS

Категорії розділу

Статті лікарів [26]
Інформація адміністрації [2]
Інформація адміністрації ОККЦ

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть роботу кардіологічного центру
Всего ответов: 65

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0