Четвер, 21.11.2024, 21:30
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

ОККД м.Чернівці

Каталог статей


Рубрика: Маршрути лікувань наших пацієнтів

Маршрут хворого при лікуванні гострого інфаркту міокарда (ГІМ)

         Європейський підхід до лікування гострого інфаркту міокарда(ГІМ) уже більше чотирьох років, як доступний для чернівчан. Тепер ми врятуємо життя  за новими методиками з набагато вищим відсотком виживання пацієнтів. Якщо до впровадження невідкладної коронарографії та стентування при ГІМ статистика смертності у таких пацієнтів була дуже сумна 22,2 померлих на 100 000 чоловік у 2017році,  то з впровадженням в роботу новітнього обладнання, такого як ангіограф, ці показники дещо знизились - 20,1 у 2018 році.

         Отже, думаю вам вже цікаво дізнатись як можна запобігти важкому перебігу ГІМ і врятувати життя хворого. Адже, ніхто ні від чого не застрахований. У кожного з нас є родичі, близькі, знайомі, які є у зоні високого ризику виникнення цієї патології. А саме, це пацієнти з цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою, підвищеним рівнем холестерину в крові, ті, які палять, вживають алкоголь, ведуть малорухомий спосіб життя, мають надлишкову вагу. А  також вагому ланку пацієнтів з ризиком захворіти на ГІМ складають пацієнти, які мають генетичну схильність до цієї хвороби.

          З досвіду останніх місяців роботи в умовах пандемії COVID 19 можна зробити висновок, що пацієнти, які захворіли на «новий» вірус теж під прицілом кардіолога в плані ризику захворіти на інфаркт. Тому хочемо звернути Вашу увагу, що як тільки у такого хворого виникають симптоми пошкодження міокарду, відразу викликайте швидку медичну допомогу, адже в такий момент кожна хвилина на рахунку. Як правило, найпершими скаргами при ГІМ є сильний або нестерпний біль за грудиною, що може віддавати в руки, лопатки, шию, щелепу, що не знімається чи погано знімається нітратами (нітрогліцерином), відчуття нестачі повітря, холодний липкий піт.

         Бригада ШМД якнайшвидше доставить такого пацієнта до нас в Чернівецький обласний клінічний кардіологічний центр. І тут з приймального відділення розпочинається маршрут пацієнта в нашому стаціонарі. На приймальному відділенні, не втрачаючи часу, заводиться відповідна електронна документація, знімається електрокардіограма.

           Далі, якнайшвидше, хворого доставляють у відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, де знаходиться наша рентгенопераційна. Ця служба у нас працює 24/7, тобто незалежно від часу доби та дня тижня пацієнтові нададуть високо кваліфікаційну допомогу. Тут виконуються оперативні втручання - операції. Потрібно розуміти, це не та операція, про яку ви зараз подумали, ця процедура виконується під місцевим знеболенням (хворий при свідомості, ніякого наркозу). Кардіолог пунктує артерію на руці (або нозі) і через спеціальний катетер вводить контрастну речовину, далі робиться рентгеноскопія судин серця.

          Завдяки цьому дослідженню ми можемо оцінити стан прохідності коронарних судин і виявити місце звуження, яке призвело до ГІМ. Саме туди вводиться стент, який розкривається і механічним шляхом розсовує стінки судини і відновлює кровоток в ній, а як наслідок не допускається смерть серцевого м’язу. В значній кількості випадків після такого стентування серце зберігається здоровим і такий пацієнт не залишиться інвалідом на все життя.

         Коли операція закінчена, хворий направляється у відділення інтенсивної терапії, де під цілодобовим  моніторингом чергового медперсоналу лікується до стабілізації стану.

         Далі переводиться у відділення лікування ГІМ №1,2 (1 та 4 поверх центру)  для подальшого лікування та розширення рухового режиму (тобто дозовано ходити під контролем ЕКГ) , де перебуває аж до виписки (приблизно 14 днів.)

        Хочемо звернути вашу увагу на те, що таку можливість надання допомоги при гострому інфаркті міокарду в Чернівецькій області згідно договору з національною службою здоров’я України, має тільки наш кардіологічний центр. І така послуга, що рятує серце, для пацієнта абсолютно безкоштовна. Тому не зволікайте, не втрачайте часу, бо таку невідкладну допомогу ми зможемо надати вам тільки в межах так званого «терапевтичного вікна», коли серцевий м’яз ще не загинув (біля 2 годин від початку болю). Звертайтесь вчасно і ми професійно та якісно надамо вам медичну допомогу.                                                         

 Завжди ваші, колектив ОККЦ.

 

Категорія: Статті лікарів | Додав: okkd (26.11.2020) | Автор: Юлія Урсуляк
Переглядів: 337 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
RSS

Категорії розділу

Статті лікарів [26]
Інформація адміністрації [2]
Інформація адміністрації ОККЦ

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть роботу кардіологічного центру
Всего ответов: 65

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0