РЕКОМЕНДАЦІЇ
- Оцінюйте всі розділи шкали інсульту в наведеному порядку і відразу записуйте оцінку в кожному розділі.
- Не повертайтеся до попередніх розділів і не змінюйте оцінок.
- Дотримуйтеся рекомендацій щодо кожного огляду. Оцінки мають відображати те, що хворий насправді зробив, а не те, що, на Вашу думку, він може зробити.
- Записуйте оцінки під час огляду та працюйте швидко.
- Окрім зазначених випадків, не навчайте хворого (зокрема не наполягайте, щоб він докладав якомога більше зусиль).
ОЦІНЮВАННЯ
1А. Рівень свідомості
Якщо такі фізичні перешкоди, як інтубація трахеї, мовний бар’єр, пошкодження/пов’язка на обличчі чи трахеї, унеможливлюють повне оцінювання, оцінюйте на власний розсуд. Оцінку «3» слід вибирати лише у тому разі,
...
Читати далі »
|
НЕВРОЛОГІЧНІ УСКЛАДНЕННЯ ПРИ ІШЕМІЧНОМУ ІНСУЛЬТІ
Післяінсультний біль
1. Необхідно проводити заходи для зменшення вираженості чи усунення больового синдрому.
2. Лікування у разі больового синдрому здійснюють відповідно до медико-технологічних документів (МТД), які регламентують надання медичної допомоги при больовому синдромі.
3. З метою запобігання виникненню болю в плечовому суглобі рекомендована стратегія захисту плечового суглоба з мінімізацією його травматизму – обережне поводження з паретичною кінцівкою, у вертикальному положенні застосування підтримувального бандажа для запобігання розтягуванню зв’язок капсули плечового суглоба.
Доведено, що:
1. Тривалий біль після інсульту спричиняє зниження якості життя, погіршує настрій, сон, соціальну активність.
2. Хрон
...
Читати далі »
|
Шкала ABCD
Шкалу ABCD застосовують для прогнозування ризику інсульту протягом перших 7 днів після виникнення ТІА. Згідно з результатами досліджень, при оцінці за шкалою ABCD-6 ризик розвитку інсульту перевищує 30%, а при низьких оцінках – інсульт зазвичай не виникає. Шкала ABCD може бути застосована в рутинній клінічній практиці для виявлення осіб із високим ризиком розвитку інсульту, які потребують невідкладного обстеження і лікування.
...
Читати далі »
|
Діагностика ішемічного інсульту
1. Нейровізуалізацію головного мозку виконують усім пацієнтам із гострим порушенням мозкового кровообігу (ГПМК) у першочерговому порядку (в межах 24 год від початку симптомів).
2. Пацієнти, які є кандидатами для проведення системного тромболізису, проходять нейровізуалізацію позачергово!
3. Лабораторні та інструментальні обстеження проводять для уточнення клінічного стану пацієнта, призначення лікування, а також для виявлення підтипу інсульту для призначення диференційної вторинної профілактики інсульту (детальну класифікацію підтипів інсульту наведено в адаптованих клінічних настановах).
4. Пацієнтам з інсультом і транзиторною ішемічною атакою (ТІА) рекомендоване 24-годинне холтерівське моніторування електрокардіограми (ЕКГ) після гострого періоду інсульту за наявності аритмії та невстановленого підтипу інсульту.
Доведено, що:<
...
Читати далі »
|
|